نیروی هوایی دو - سپاهان دو/ حمله نیروی هوایی عراق به دو امتیاز سپاهان/ یک تساوی که می توانست برد باشد!

نیروی هوایی دو - سپاهان دو/ حمله نیروی هوایی عراق به دو امتیاز سپاهان/ یک تساوی که می توانست برد باشد!

پایگاه خبری فوتبالی- در ادامه مسابقات هفته اول لیگ قهرمانان آسیا سپاهان در واپسین دقایق بازی مقابل نیروی هوایی عراق برتری خود را از دست داد.

به گزارش فوتبالی، در اولین شب رقابت‌های هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم الجاویا عراق که بیشتر با نام نیروی هوایی شناخته می‌شود میزبان سپاهان ایران بود. دیداری که مساوی تمام شد و قطعا نتیجه آن در معادلات پایانی صعود تاثیر زیادی خواهد داشت.

سپاهان در نیمه اول خیلی خوب بازی کرد و حتی توانست گل اول میزبان را به سرعت پاسخ دهد اما در نیمه دوم شرایط به نحوی دیگر دنبال شد. در حالی که 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم بدون هیچ افت و خیزی دنبال شد، شاگردان مورایس توانستند به گل دوم برسند اما بعد از آن نیروی هوایی برنامه‌های خود را تحمیل کرد و با انجام حملات پر تعداد در واپسین دقایق بازی حساب کار را به تساوی کشاند.

در ادامه گزارشی از مهمترین اتفاقات و حواشی این بازی را مرور کنید ..

ترکیب الجاویا: محمد حمید، ابراهیم بایش، علی جاسم، همام طارق، کوفی فرانکو، سمپسون ادوکو (عبدالرحیم 71)، سعد عبدالامیر، حمود مشعان، رسلان حنون، محمد الباقر و احمد السروری (معروفی 71).

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، محمد دانشگر، نیلسون جونیور، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، محمدجواد حسین‌نژاد (رضا شکاری 71)، محمد قربانی، محمد کریمی (سیاوش یزدانی 3+90)، فرشاد احمدزاده، رضا اسدی (آریا یوسفی 3+90) و شهریار مغانلو.

کارت زرد: ابراهیم بایش (37)، نیلسون جونیور (90)

کارت قرمز: -

گلزنان بازی: علی جاسم (26 و 88)، محمد دانشگر (31)، محمد قربانی (66)

نیمه اول:

دقیقه 8: شوت علی جاسم به زیبایی توسط پیام نیازمند دفع شد.

دقیقه 24: ضربه سر بازیکن سپاهان دقیقا به جایی زده شد که محمد حمید دروازه‌بان نیروی هوایی حضور داشت.

دقیقه 24: تیم عراقی روی ضد حمله صاحب موقعیت گل شد. در این صحنه شوت سمپسون ادوکو ابتدا از زیر دستان پیام نیازمند عبور کرد اما در آستانه ورود به دروازه، نیازمند به خوبی توپ را جمع کرد.

(گل اول نیروی هوایی) دقیقه 26: علی جاسم بعد از ورود به محوطه جریمه سپاهان اقدام به زدن شوت کرد و توپ بعد از برخورد با محمد دانشگر تغییر مسیر داد و وارد دروازه شد.

گل اول نیروی هوایی به سپاهان

(گل اول سپاهان) دقیقه 31: حمله سپاهانی‌ها با سانتر فرشاد احمدزاده و فعل و انفعالات درون محوطه نیروی هوایی و در نهایت ضربه محمد دانشگر به گل ختم شد. داور بازی بعد از چک شدن این صحنه توسط کمک داور ویدئویی گل را تایید کرد.

گل اول سپاهان به نیروی هوایی

دقیقه 40: شوت رضا اسدی از روی خط محوطه جریمه نیروی هوایی دقت لازم را نداشت و با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 42: رامین رضاییان در موقعیت حمله به خوبی توپ را به رضا اسدی رساند اما ضربه اسدی باز هم خوب نبود و توپ از کنار دروازه راهی اوت شد.

* دو دقیقه وقت تلف شده برای نیمه اول لحاظ شد.

دقیقه 2+45: رضا اسدی روی توپ برگشتی از دروازه بعد از کنترل توپ و چرخش 180 درجه‌ای شوت خطرناکی زد که توسط محمد حمید برگشت داده شد. این دروازه بان در ادامه شلیک دیدنی محمد دانشگر را هم مهار کرد تا با دبل سیو در لحظات پایانی نیمه اول اجازه ندهد تیمش بازنده به رختکن برود.

نیمه دوم:

* 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم، بازی بسیار سرد و بدون ایجاد موقعیت دنبال شد.

دقیقه 63: محمد دانشگر اولین سانتر جدی به روی دروازه سپاهان در نیمه دوم را به خوبی برگشت داد.

(گل دوم سپاهان) دقیقه 66: روی پاس محمد کریمی بود که محمد قربانی با فرار از پشت مدافعان نیروی هوایی در مصاف تک به تک با محمد حمید قرار گرفت و با ضربه چیپ دیدنی سپاهان را به دومین گل رساند.

گل دوم سپاهان به نیروی هوایی

دقیقه 72: فرشاد احمدزاده که با فرار از تله آفساید مدافعان حریف قصد داشت در موقعیت گلزنی قرار گیرد نتوانست توپ را به خوبی کنترل کند تا این فرصت از دست برود.

دقیقه 73: پیام نیازمند در مهار توپ مرتکب اشتباه شد و بازیکن نیروی هوایی با پاس به عقب کوفی فرانکو را صاحب توپ کرد و ضربه کوفی در شرایطی که دروازه سپاهان خالی بود به شکلی نفس‌گیر و با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه 82: بازیکن نیروی هوایی قصد داشت درون محوطه جریمه سپاهان پاس رو به عقب بدهد که توپ او با محمد قربانی برخورد کرد و چیزی نمانده وارد دروازه شود و حتی پیام نیازمند که در ابتدا موفق عمل نکرد، در نهایت توپ را جمع کرد.

دقیقه 83: قاسیم از پشت محوطه جریمه سپاهان شوت خطرناکی زد که از کنار دروازه راهی اوت شد.

(گل دوم نیروی هوایی) دقیقه 89: علی جاسم بعد از یک و دو کردن با طارق همام توانست از زوایه بسته با پای راست شوت بی نقصی بزند که نیازمند هم موفق به دفع آن نشد و تساوی نماینده عراق را در پی داشت.

گل دوم نیروی هوایی به سپاهان

* شش دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم لحاظ شد.

6442