وعده وزیر ورزش؛ مشکل مالکیت سرخابی‌ها به زودی حل می‌شود

وعده وزیر ورزش؛ مشکل مالکیت سرخابی‌ها به زودی حل می‌شود

پایگاه خبری فوتبالی – اخطار AFC به باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال هواداران این دو تیم را نگران کرده است.

به گزارش فوتبالی، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در یک گفت‌وگوی تلویزیونی از حل مشکل مالکیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در آینده نزدیک خبر داد. او گفت قبل از تاریخی که AFC تعیین کرده این مساله حل خواهد شد.

هفته گذشته بود که خبر رسید AFC با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال خواستار توضیح این فدراسیون درباره روند اجرای پروسه مجوز حرفه‌ای برای دو باشگاه تهرانی پرسپولیس و استقلال شد.

بزرگ‌ترین مشکلی که در این ماجرا وجود دارد مساله مالکیت این دو باشگاه است. AFC هشدار داده است که در صورتی که تا 11 فروردین اسناد جداسازی مالکیت این دو باشگاه به این نهاد داده نشود پرسپولیس و استقلال از حضور در لیگ نخبگان آسیا محروم خواهند شد.

این هشدار باعث نگرانی هواداران دو تیم شده است. برخی از اعضای کمیته مجوز حرفه‌ای در فدراسیون فوتبال ایران هم هفته گذشته در این باره خبرهای ناامید کننده‌ای دادند و گفتند تا این لحظه هیچ تغییری در وضعیت مالکیت دو باشگاه رخ نداده است!

اما ساعتی پیش کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در یک گفت‌وگوی تلویزیونی وعده داد این مشکل برای هر دو باشگاه حل خواهد شد. هاشمی در این باره گفت: «در مساله کسب مجوز حرفه‌ای توسط دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، وزارت ورزش فقط در یک مورد مسئولیت دارد. آن هم مساله مالکیت دو باشگاه است که ان شاالله ظرف چند روز آینده حل می‌شود. واقعیت این است که وظیفه وزارت ورزش تیم‌داری نیست. ما دنبال این هستیم که خودمان را از این دو باشگاه جدا کنیم. چرا که اصلا نمی‌توانیم به آنها کمکی بکنیم. این به ضرر این دو باشگاه‌ پرطرفدار است. اما مشکل مالکیت این دو باشگاه قبل از تاریخی که AFC اعلام کرده است حل می‌شود. شاید این مساله با رفع مشکل مالکیت یکی از این دو باشگاه هم حل شود اما ما به دنبال این هستیم که مشکل هر دو باشگاه حل شود. ما امیدواریم این دو باشگاه توسط مردم مدیریت شوند. البته در برخی موارد مثل تجیهز ورزشگاه مشترک آنها (ورزشگاه آزادی) کمک می‌کنیم

1359